System Monitorowania Alarmów NEMROD
System Monitorowania Alarmów CENTURION
System Monitorowania Alarmów LEGION
Radiopowiadomienie GSM
System NOKTONET
System Monitorowania Alarmów NOKTON-ISDN
ELEMENTY WSPÓLNE SYSTEMÓW
Retransmiter Inteligentny ARACHNE
Uniwersalny Programator Nadajników
Nowe rozwiązania w torze GSM NOKTON
Tor telefoniczny
System SR3
 
Retransmiter Inteligentny ARACHNE
Firma NOKTON jest producentem kilku rodzajów radiowych systemów monitorowania alarmów. W każdym z nich stosowane są zaawansowane technicznie układy kontroli łączności z poszczególnymi chronionymi obiektami. Każdy pracujący nadajnik wysyła okresowo impulsy kontrolne. W efekcie obciążenie kanału transmisyjnego rośnie w miarę przybywania kolejnych nadajników. Po pewnym czasie staje się to główną barierą dla dalszej rozbudowy systemu. Zastosowanie Retransmiterów Inteligentnych ARACHNE, urządzeń prowadzących samodzielną ewidencję sygnałów kontrolnych oraz informujących stację bazową jedynie o odebraniu sygnału alarmowego i o stanie łączności z poszczególnymi obiektami daje szereg, trudnych do przecenienia, korzyści.

Najważniejsze z nich to:

- Drastyczna redukcja zajętości kanału radiowego (sygnały z obiektów nie docierają do stacji bazowej bezpośrednio a więc nie konkurują ze sobą). W efekcie pojemność systemu rośnie kilkakrotnie.

- Brak konieczności starannego planowania sieci. Wystarczy, ze obiekt jest "słyszany" przez jeden retransmiter. Jeżeli odbiera go więcej retransmiterów - tym pewniejsza będzie łączność (w przeciwieństwie do sieci z wcześniej produkowanymi retransmiterami ARA).

- Możliwość retransmisji "łańcuchowej" - przez kilka retransmiterów.

- Rozszerzenie możliwości stosowania w obiektach anten wewnętrznych. Przy odpowiednim „nasyceniu” terenu retransmiterami, praktycznie dowolny obiekt będzie się znajdował na tyle blisko któregoś z nich, aby można było zastosować antenę wewnętrzną. Co więcej - stosowanie takiej anteny jest wskazane, aby nie zwiększać niepotrzebnie "ruchu w eterze” w pobliżu bazy.

- Możliwość ustawiania o wiele krótszych okresów nadawania impulsów kontroli łączności wynikająca stąd, że nie docierają one do bazy, a tylko do najbliższych retransmiterów, czyli nie powodują zwiększenia zajętości pasma w pobliżu bazy.

- Każdy z retransmiterów może jednocześnie spełniać funkcje normalnego nadajnika alarmowego, dzięki czemu istnieje możliwość umieszczenia retransmitera w jednym z chronionych obiektów.
   
   
   
Pliki do pobrania
Instrukcja odbiornika sygnałów telefonicznych z identyfikacją dzwoniącego.
Instrukcja Retransmitera UNI
www.replikizegarkow.com.pl
  strona główna | o firmie | pomoc | cennik | aktualności | mapa strony | kontakt