System Monitorowania Alarmów NEMROD
System Monitorowania Alarmów CENTURION
System Monitorowania Alarmów LEGION
Radiopowiadomienie GSM
System NOKTONET
System Monitorowania Alarmów NOKTON-ISDN
ELEMENTY WSPÓLNE SYSTEMÓW
Nowe rozwiązania w torze GSM NOKTON
Nadajnik typu NGSM2 nowego typu
Tor telefoniczny
System SR3
 
Nowe rozwiązania w torze GSM NOKTON
Nadajnik NGSM2 z modułem Wismo Quik 2406B

Nadajnik NGSM2 z modułem Wismo Quik 2406B

W systemie NOKTON GSM sygnał mówiący o próbie nawiązania połączenia, zwany też dalej sygnałem dzwonienia, służy do przesyłania sygnałów testowych, uzbrojenia i rozbrojenia. Dzięki temu sygnał testowy również niesie informację o stanie uzbrojenia.
W przypadku zastosowania w stacji monitorującej drugiego odbiornika, możliwe jest monitorowanie danego obiektu wyłącznie przy pomocy sygnałów dzwonienia, a koszty związane z wysyłaniem SMS można zredukować do zera.

Kontrola łączności w torze GSM.

Nadajnik w chronionym obiekcie okresowo wysyła sygnał testowy w postaci sygnału dzwonienia (niosącego również informację o uzbrojeniu lub rozbrojeniu obiektu). W dowolnej chwili program stacji monitorującej umożliwia również wymuszenie przesłania z danego obiektu bezpłatnego sygnału o stanie uzbrojenia.
Jeśli z jakiegoś obiektu nie dotrze CLIP testowy, Stacja automatycznie wyśle CLIP wymuszający powtórne przesłanie testu. Brak zadanej liczby odpowiedzi na „zapytania” wysyłane przez Stację co 30s powoduje sygnalizację braku łączności.

Współpraca z drugim odbiornikiem stacji monitorującej.

Drugi odbiornik odbiera sygnał: „ALARM” lub: „AWARIA” w postaci sygnału dzwonienia, a SMS ze szczegółowymi informacjami o stanie wszystkich wejść, wyjść i awarii w obiekcie wysyłany jest wyłącznie na polecenie wysyłane przy pomocy sygnału dzwonienia przez obsługę stacji monitorującej.

Informacje dodatkowe.

Z poziomu programu stacji monitorującej można również obecnie sterować syreną i przekaźnikiem w obiekcie przy pomocy odpowiedniej treści SMS-a.
Opracowaliśmy również oprogramowanie wewnętrzne dla modułu FASTRACK 1306B umożliwiające wykorzystanie go jako odbiornika (lub odbiorników) stacji monitorującej. Moduł ten jest dostępny w ofercie operatorów GSM.
W nadajniku GSM montowany jest moduł typu Wismo Quik 2406B, również udostępniany przez operatorów GSM przy podpisywaniu umowy.
Pliki do pobrania
Instrukcja nadajnika GSM typu NGSM2v5
Programator nadajnika NGSM2CLIP
Nastawy: NGSM2CLIP jako centralka alarmowa.
Instrukcja odbiornika typu OGSM2
Instrukcja NGSM2CLIP (NGSM2v7 lub wyższa).
Nastawy: NGSM2CLIP współpracujący z obcą centralką
Deklaracja zgodnosci NGSM
Instrukcja nadajnika GSM typu NGSM2v6
www.replikizegarkow.com.pl
  strona główna | o firmie | pomoc | cennik | aktualności | mapa strony | kontakt