Liczne braki łączności, pojawiające się w miarę rozrostu systemu.
Metoda wykrywania wzbudzonego nadajnika.
Problem pustych transmisji po łączu telefonicznym.
Przystosowanie centralek do pracy w silnym polu w.cz.
Puste transmisje po linii telefonicznej - wyniki badań.
Puste transmisje po łączu telefonicznym- następna przyczyna.
 
Pomoc

W czasie wizyty w naszej firmie jednego z klientów, rozwiązanie znalazł problem, z którym borykamy się od bardzo dawna.

OBJAWY
1) Okresowo zanikają sygnały kontrolne z niektórych, nawet odbieranych z dużym poziomem, nadajników produkowanych przez naszą firmę.
2) Mimo, że docierały sygnały kontrolne z obiektu, informacja o włamaniu nie dotarła do stacji monitorującej.
3) „podejrzany” nadajnik działa prawidłowo, gdy obniża się napięcie ładowania akumulatora i zaczyna wysyłać sygnały, które przestają być odbierane przez stację monitorującą, gdy podwyższy się to napięcie.

ROZWIĄZANIE
Wszystkie te objawy mogą wystąpić w nadajniku dowolnego systemu i mogą mieć jedną przyczynę.
Jest nią zasilanie nadajników z zacisków płyty centralki alarmowej, a nie z zacisków akumulatora (poprzez bezpiecznik 2A na przewodzie: „+”), więc nie zgodnie z naszymi zaleceniami zawartymi we wszystkich instrukcjach montażu wszystkich naszych nadajników. Wszystkie nadajniki naszej produkcji bezwzględnie muszą być zasilane z zacisków akumulatora, poprzez dodatkowy bezpiecznik 2A na przewodzie: „+” akumulatora. Były bowiem opracowywane do tego rodzaju źródła zasilania, oraz badane i homologowane wyłącznie z tego rodzaju zasilaniem. Jeśli z jakichkolwiek powodów, np. z powodu napiętego bilansu ładowania akumulatora centralki alarmowej,- nie jest możliwe podłączenie zasilania nadajnika do zacisków akumulatora centralki, należy zastosować oddzielny akumulator przeznaczony do zasilania nadajnika i zasilacz, przeznaczony wyłącznie do doładowywania akumulatora nadajnika.


PRZYCZYNY
Na skutek przyłączenia nadajnika pod zaciski płyty centralki alarmowej, akumulator zostaje oddzielony od nadajnika, chociażby rezystorem układu kontroli prądu ładowania. W efekcie rolę źródła zasilania, zamiast akumulatora, niemal idealnego źródła napięcia o znikomym oporze wewnętrznym i zerowym napięciu tętnień, przejmuje na siebie zasilacz, przystosowany do dostarczania prądu wystarczającego do doładowania akumulatora, zasilania lokalnego systemu alarmowego, lecz nie do jednoczesnego zasilania naszego nadajnika. Przy spadku napięcia w sieci energetycznej, napięcie zasilające nadajnik ma poziom tętnień uniemożliwiający prawidłową jego pracę. Powoduje to brak sygnału alarmowego w stacji monitorującej w czasie włamania, z wiadomymi skutkami, mimo, że sygnały kontrolne przychodzą prawidłowo. A te z kolei przychodzą prawidłowo, ponieważ są znacznie krótsze i na ich wysłanie wystarcza ładunku w kondensatorze zasilacza. W opisanym przypadku chodziło wprawdzie o instrukcję i centralkę firmy SATEL, lecz podobny błąd montażowy popełniali, z własnej niejako inicjatywy, użytkownicy innych typów central. Podobnie: w przypadku stosowania oddzielnej obudowy, zasilacza i akumulatora, dla naszego nadajnika, podstawowym błędem tego samego rodzaju jest stosowane nagminnie podłączanie nadajnika do układu zasilacza przeznaczonego do ładowania akumulatora,- zamiast do akumulatora. Bardzo proszę o sprawdzenie i ew. wyeliminowanie tego błędu w Państwa systemie.


WNIOSKI
Generalną zasadą musi ponadto być stosowanie się do naszych zaleceń, nawet jeśli wydają się głupie, czy tylko niepotrzebne. Są one bowiem wynikiem naszych 10-letnich doświadczeń. Jeśli z jakichkolwiek powodów Użytkownik zastosuje jakąś zmianę, a nas o tym nie zawiadomi, sądząc przykładowo, że jest ona nieistotna, w przypadku wystąpienia awarii, bądź nieprawidłowego działania,- nie mamy szans na skuteczną pomoc. Jest to zatem również w interesie klienta. Często skutki pozornie drobnych odstępstw od naszych zaleceń bywają zupełnie mylne i nieoczekiwane, czasami kosztowne. Od kiedy produkujemy nasz sprzęt, zawsze w instrukcjach, a także wszelkimi innymi sposobami podkreślamy, że nadajnik należy zasilać z akumulatora. Przez wszystkie te lata większość reklamacji wynika z nie stosowania się do tego zalecenia.


Wybierz stronę archiwum: 1 2 3 4
  strona główna | o firmie | pomoc | cennik | aktualności | mapa strony | kontakt